ידידה

רשמת מידע
רפואי מוסמכת

הספר מזכירות רפואית

הספרים מזכירות רפואית ומינוח רפואי למזכירה רפואית

אוסף נהלים וחוקים, הראשון מסוגו בארץ, לסיוע בעבודה שוטפת של מזכירות רפואיות: ארגז הכלים שלך בניהול מרפאה או משרד רפואי תקניים.

ספרות מקצועית חובה לכל מרצה, לכל תלמיד, לכל עוסק בתחום. מטרת הספרות המקצועית לשמש כלי עבודה והעברת מידע מקצועי זמין ועדכני. 

עלות כל ספר 50 ₪ + משלוח 15 ₪. לרכישה צרו קשר

דף הבית > שאלות ותשובות > מהו הנוהל לטיפול בתלונת מטופל?


מהו הנוהל לטיפול בתלונת מטופל?

מאת ידידה גבאי

החולה חושב שהכל מגיע לו, וכבר ממהר לפנות ולהתלונן. איך בכל אופן נציע לו לנהוג כדי שישחרר קיטור וגם יישאר לקוח ממשיך ?

תשובה לרינה: בכל מוסד רפואי קיים גוף המטפל בפניות הציבור, אליו ניתן לפנות בכתב או בעל-פה. הגוף מוסמך מטעם הנהלת המוסד לברר תלונות ולהשיב תשובה מנומקת בכתב. בכל הקופות המבטחות, בהנהלה הראשיות, קיים גוף "נציב תלונות הציבור". גם משרד הבריאות מינה "נציב לתלונות הציבור". ברור שחובה להתייחס לתלונות ולברר טענות, לטובת כל הצדדים הנוגעים בדבר. כעובדי מוסד רצוי להפנות את הטענות לגופים מטעם המוסדות עצמם שמתפקידם לבדוק וליישר את ההדורים, הנהלת המוסדות מסיקה לקחים מן התלונות והפניות ומיישמת להבא. כאשר יש חשש לאי התייחסות ראויה, תמיד ניתן לפנות לגורמים נוספים שתפקידם לטפל בפניות הציבור.

במחלקות האשפוז קיימת היררכיה להפניית תלונה או בקשה, החל מפנייה למטפל האישי, האמור לסייע בפתרון הבעיה, סגן מנהל מחלקה, מנהל מחלקה, ואז ל"פניות הציבור" בבית החולים. הניסיון מלמד כי צוותים שנדרשו להתייחס לתלונות הציגו פתרונות הולמים ששיפרו את רמת המודעות של הצוות ותרמו לשיפור השירות. רצוי לראות בזה הזדמנות לשיפור ולא לקחת זאת כפגיעה אישית.

ידידה © 2007-2010 | XHTML | CSS | מפת אתר