ידידה

רשמת מידע
רפואי מוסמכת

הספר מזכירות רפואית

הספרים מזכירות רפואית ומינוח רפואי למזכירה רפואית

אוסף נהלים וחוקים, הראשון מסוגו בארץ, לסיוע בעבודה שוטפת של מזכירות רפואיות: ארגז הכלים שלך בניהול מרפאה או משרד רפואי תקניים.

ספרות מקצועית חובה לכל מרצה, לכל תלמיד, לכל עוסק בתחום. מטרת הספרות המקצועית לשמש כלי עבודה והעברת מידע מקצועי זמין ועדכני. 

עלות כל ספר 50 ₪ + משלוח 15 ₪. לרכישה צרו קשר

דף הבית > הספר מזכירות רפואית > פרק ראשון: מקומות תעסוקה למזכירה הרפואית


פרק ראשון: מקומות תעסוקה למזכירה רפואית

מאת ידידה גבאי

חלק ב: סקירה תמציתית של מקומות תעסוקה למזכירה הרפואית במערכת הבריאות ומהות תפקידה.


מקומות תעסוקה למזכירה הרפואית במערכת הבריאות

מקומות תעסוקה של מזכירה רפואית

תפקידי המזכירה הרפואית

למזכירה הרפואית תפקידים ותחומי עיסוק מוגדרים במערכת הבריאות, פעילותה ואחריותה נקבעים על ידי היחידות, בהתאם לפונקציות אותן נדרשת למלא בעבודתה ובהתאם לאישיותה.

מתן שירותים לקהל פונים חיצוני, לקוחות הארגון, החולים ובני משפחותיהם, ולקהל פונים פנימי, במעגל הקרוב לה, סגל העובדים במחלקתה, ובמעגל הרחב יותר, סגל בית החולים ועובדיו, מצוות נותני השירות למחלקה ועד לצוותים המקיימים עמה קשר טיפולי ביחס לחולים.

ניהול קשרי עבודה עם ספקי שירות טיפולי, ניהול רשומת מטופל, איסוף מידע רפואי אודותיו ממקורות שונים, עם הצוות הסובב אותה. תפקידה מהווה ציר חשוב במחלקה והצוות הרב גוני מקבל את שירותיה וזקוק לנאמנותה. כאשת יחסי הציבור הבלתי פורמלית, עליה להיות אדיבה, גמישה, סבלנית וערוכה לשינויים. האוירה הטובה במשרד תלויה לא מעט באישיותה ובגישתה, חשוב שקשריה האנושיים יהיו טובים ויאפשרו תקשורת חיובית בינה לבין הסובבים אותה.

אירגון וניהול משרד רפואי כרוך ביעילות ומקצועיות, אלמנטים אלו מקלים על הסובבים ומשרים אוירת שירות איכותי, ומנווטים יחסים תקינים בין חברי הצוות.

שליטה בשפות זרות תורמת במילוי תפקידה.

שימוש ושליטה בפונקציות המחשב ובכל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותה בעמדתה הממוחשבת.

ניהול רשומה רפואית בהתאם לחוק, דורשת יעילות ואחריות תמידית, במהלך הטיפול השוטף עליה לערוך בקרה כמותית ואיכותית בתיק החולה, לכוון ולהדריך את הצוות במחלקתה בנושא.

עיסוקה מעניין ושוחק כאחד, במחלקה או במכון, היא עובדת יחידה, אין לה עם מי לחלוק בנטל, מה שלא תספיק תצטרך לעשות מאוחר יותר.

תפקידיה מחייבים השתלמויות וסדנאות, בכללם נושאי יחסי אנוש ואסרטיביות, שיסייעו לה בהתמודדות היום יומית, ובמגעה עם הקהל.

הגדרת תפקידים וציפיות: החובה המקצועית להגדיר תפקידים ומטלות, על ידי המערכת יסייעו לה בארגון העבודה. הצבת אתגרים בהתאם ליכולתה ימנעו את שחיקתה.

לצד תפקידיה המקצועיים ובתוספת להם עושה תפקידים חברתיים לרווחת סגל העובדים במחלקתה.


החל מהמחצית הראשונה של שנות ה-70 התגבשה תפיסה ארגונית שונה ביחס לניהול הטיפול בחולה. חלה ירידה מגמתית בסך ימי האשפוז הכלליים בהתאם למדיניות משרד הבריאות. מגמה זו תרמה לעלייה בסך הנכנסים לבתי החולים וסך היוצאים מהם, לכך יש השפעה ישירה על כמות העבודה המוטלת על המזכירה הרפואית בכל היחידות והמחלקות. בפועל צמצום ימי האשפוז מביא מחזור חדש של חולים לבית החולים, עם שחרורם נכנסים אחרים וחוזר חלילה, מדיניות זו הגדילה את עבודת המזכירה והגבירה את העומס הרב המוטל עליה סביב הטיפול ברשומה הרפואית של כל חולה.

נפח העבודה ועומס המטלות הולך ומתרחב גם בשל הכנסת חוקים המחייבים דיווח ושיתוף פעולה עם לשכת הפסיכיאטר המחוזי ומשרד המשפטים בנוגע לחולים בכפייה, בנוסף לקהל פונים תובעני העומד על זכויותיו ודורש את המגיע לו על פי חוק, מצב המחייב ידע מקצועיות ומיומנות גבוהים לצד תקן שעות שיאפשר מתן מענה לצרכים אלו ויאפשר עמידה בכל המטלות הנדרשות.

משרד רפואי מתנהל בהתאם ל:
  • נהלים וחוקים הנקבעים מטעם שר הבריאות ומשרד הבריאות.
  • נהלי הקופות המבטחות.
  • הוראות והנחיות של הצוות המקצועי העושה במלאכה מתוך שותפות מקצועית.
  • על פי קריטריונים מתחום יחסי האנוש ושמירה על כבוד האדם וצנעת הפרט.

המשך: פרק ראשון: מקומה של המזכירה הרפואית במערכת הבריאות

 

ידידה © 2007-2010 | XHTML | CSS | מפת אתר