ידידה

רשמת מידע
רפואי מוסמכת

הספר מזכירות רפואית

הספרים מזכירות רפואית ומינוח רפואי למזכירה רפואית

אוסף נהלים וחוקים, הראשון מסוגו בארץ, לסיוע בעבודה שוטפת של מזכירות רפואיות: ארגז הכלים שלך בניהול מרפאה או משרד רפואי תקניים.

ספרות מקצועית חובה לכל מרצה, לכל תלמיד, לכל עוסק בתחום. מטרת הספרות המקצועית לשמש כלי עבודה והעברת מידע מקצועי זמין ועדכני. 

עלות כל ספר 50 ₪ + משלוח 15 ₪. לרכישה צרו קשרמבוא

מאת ידידה גבאי

מבוא הספר מזכירות רפואית: מדוע הספר נכתב ומהי מטרתו.


ספר המזכירות הרפואית נועד לתת כלים לעובדים במסגרות רפואיות בהם מתקיימת פעילות רפואית או מדעית. הספר מכיל חוקים ונהלים בנושא ניהול סביבת עבודה קלינית, ומציג את תורת האתיקה הרפואית של המזכירה הרפואית. כוונת הספר לחדד את אמנת השירות בין המטופל לנותני השירות במערכת הבריאות, לפתוח אשנב לתהליכי העבודה של המזכירה הרפואית ולהדגיש את מעורבותה ואחריותה המקצועית בטיפול ברשומה הרפואית.

המזכירה הרפואית היא חלון הראווה של הארגון, בה נפגש הלקוח עם כניסתו לקבל שירות, היא מייצגת את המערכת בנוכחותה ובתפקידה, היא מקשרת בין המערכת המטפלת לפונה, קובעת תורים, מכוונת את הפונה, ונותנת הסבר על זכויותיו. עצם עיסוקה מכוון לייעל את כל הקשור בניהול רשומתו של המטופל, ללא אלו המענה והנגישות לפונקציות המטפלות יהיה מורכב יותר, ולכן חשוב שתהיה מקצועית ולויאלית לתפקידה.

הספר מתאר את עבודת המזכירה הרפואית ביחידות השונות, מהיבט ניהול תיק רפואי ומתן תמיכה מקצועית וארגונית לצוות, והפונקציות שממלאה במערכת הבריאות. תוכן הספר מציג את מגעה עם הרשומה הרפואית של החולה, ומירב הפעולות הכרוכות בטיפולה בקבלה ובשחרור של מטופל. לצד תפקידים אלה ובתוספת להם עושה תפקידים חברתיים לרווחת סגל העובדים במחלקתה.

הספר מציג את כללי האתיקה החיוניים לתפקוד המערכת והגדרות של מושגים שונים. בספר קובץ נהלים וחוקים רלבנטים, ונועד להימצא בהישג יד ולסייע במהלך העבודה השוטפת.

המשך: הקדמה: מעמד המזכירה הרפואית

ידידה © 2007-2010 | XHTML | CSS | מפת אתר